Online systém

Naši zákazníci majú k dispozícii prehľadný online systém, kde si vedia spravovať svoje zásielky, nastaviť oprávnené osoby na vyzdvihnutie pošty, a mnohé ďalšie.

Daňová licencia

14.10.2013

 

Ministerstvo financií spolu so znížením korporátnej dane avizovalo zavedenie tzv. daňovej licencie. Daňová licencia by sa mala platiť už od roku 2015, spätne za rok 2014. Viac info o tom, kedy sa platí daňová licencia.

 

Aktualizácia (11.11.2013): Vieme už plánovanú výšku Daňových licencií.

 

peter kazimir"Pomenovali sme zámer. Sme rozhodnutí doručiť takýto typ nástroja. O konkrétnych detailoch budeme rokovať v nasledujúcom mesiaci," povedal minister financií Peter Kažimír (SMER-SD).

 

Presná výška takejto daňovej licencie pre obchodnú spoločnosť nebola ešte určená. Podľa ministra financií Kažimíra by to však malo byť v priemere okolo 1000 Eur. Ešte nie je rozhodnuté, či sa to bude diverzifikovať podľa rôznych parametrov, ako typ spoločnosti (s.r.o. / a.s.), poprípade platca/neplatca DPH.

 

Uvažuje sa tiež o ďalšom kritériu, a to tzv. daňovom ratingu daňového subjektu. "Ten, kto by mal najvyšší daňový rating, by mohol platiť menej, lebo je daňovo spoľahlivý," priblížil Kažimír s tým, že všetko závisí od rokovania so zástupcami zamestnávateľov.

 

"Predtým, než sme prišlo s týmto návrhom, sme si najprv urobili analýzu platenia dane z príjmu právnických osôb. Posledné štyri roky vyše 60 % právnických osôb malo nulovú daňovú povinnosť. Hovoríme približne o 100.000 subjektoch. Pritom počet s.r.o stúpa," vyhlásil na štvrtkovej tlačovej konferencii (9.10.2013) po skončení mimoriadneho rokovania vlády minister financií Peter Kažimír.

 

Tieto daňové licencie sa týkajú obchodných spoločností. Živnostníkov sa toto opatrenie netýka.

 

Základné info o daňových licenciách:

  • Daňové licencie budú daňovo odpočítateľný výdavok
  • Daňové licencie budú každoročne platiť obchodné s.r.o. a a.s. firmy
  • Platiť daňovú licenciu bude musieť aj firma, ktorá nevykazuje zisk, alebo je v strate
  • Novovzniknuté firmy možno prvý rok platiť nebudú (ešte sa nevie)
  • Výška tzv. daňovej licencie zrejme bude závisieť od rôznych faktorov
    • typ firmy: s.r.o. alebo a.s.
    • platca / neplatca DPH
    • tzv. daňový rating

 

rakuska vlajkaAko je to v Rakúsku?

Licencie pre obchodné spoločnosti existujú aj u našich susedov v Rakúsku. Licencia pre eseročku je vo výške 5% z minimálneho základného imania. Licencia tam tak stojí 500 eur.

Ak by sme to rátali u slovenskej eseročky tiež vo výške 5 percent z minimálneho základného imania, daňová licencia by vychádzal na 250 EUR. No uvidíme ako to dopadne.

Osobný názor
Môj osobný názor je, že firma predsa nemusí vykazovať zisk a stále sa môže jednať o rastúcu a spoľahlivú firmu, ktorá dáva prácu ďalším ľudom. Cieľom podnikania presa nie je platiť čo najväčšie dane. Každý kto podniká a vytvára zisk, tak ho aj takmer celý vracia do svojej firmy. Nakupuje stroje, zlepšuje si vnútropodnikové systémy, robí reklamu, naberá ďalších ľudí, a pod. Je toto zlé? Bolo by lepšie neinvestovať späť do firmy, a teda nemíňať prijaté peniaze? Aby sa z toho na konci roka vyplatila daň a nenažraný štát si zobral "svojich" 23%??! Nie je všetko tak čiernobiele ako si to tí hore myslia, a ako to vykreslujú masám ľudí.

 

 

Tagy: SRO

Ďalšie články z kategórie Podnikanie

Založenie firmy

Ponúkame vám detailný pohľad na náklady spojené so založením spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.) na Slovensku. Bez ohľadu na to, či ste začínajúci podnikateľ alebo skúsený obchodník, je dôležité porozumieť nákladom a poplatkom spojeným so založením novej spoločnosti. Koľko teda stojí založenie firmy na Slovensku?

Súhlas vlastníka nehnuteľnosti

 

Pri zápise sídla do obchodného registra alebo miesta podnikania do živnostenského registra musíte preukázať vlastnícke alebo užívacie právo k nehnuteľnosti, ktorej adresa sa má do registra zapísať. Ak takéto právo nemáte, pri zápise do registra budete potrebovať písomný súhlas vlastníka nehnuteľnosti.

 

Založenie živnosti krok za krokom

Založenie živnosti je často prvou voľbou pre budúcich podnikateľov na Slovensku. Ak ste sa rozhodli vstúpiť do sveta podnikania, v nasledujúcich riadkoch vám popíšeme stručný postup, ako založiť živnosť. Predstavíme vám klasický spôsob založenia živnosti a tiež založenie živnosti online.

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2024 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky