Kedy budem platiť daňovú licenciu?

Daňové licencie, vstúpia do platnosti až 1.1.2014. Platba za nich bude v marci 2015.

 

Pre novo založenú firmu platí výnimka, kedy prvý rok daňové licencie firma platiť nebude. Bohužial, nie je to celkom až tak pravda, ako prezentuje ministerstvo financií. Jedna sa o kalendárny rok. Ak totiž firma vznikne v októbri, tak má "voľno" od platenia daňových licencií len do konca roka, teda 3 mesiace. Nasledujúci rok zaplatí daňovú licenciu v prislúchajúcej výške.

 

Je tu jedna finta, ako sa to dá zmeniť, aby zakladajúca firma naozaj neplatila nasledujúcich 12 mesiacov daňovú licenciu. Finta spočíva v tom, že pri zakladaní s.r.o. firmy sa v spoločenskej zmluve dá klauzula, že účtovným a zdaňovacím obdobím nie je kalendárny rok, ale interval 12 mesiacov od založenia firmy.

 

Tagy: SRO

Ďalšie články z kategórie Podnikanie

Zatvorené obchody v nedeľu?!

V poslednom období sa vo veľkom diskutuje o uzatvorení obchodov na jeden deň v týždni. Nedeľa má byť tým dňom, kedy si jednoducho neskočíte na nákup a všetko potrebné by ste si mali zaobstarať v priebehu týždňa. Je to však rozumné?

Prevádzkareň

Prevádzkareň je miesto, kde sa vykonáva samostatná podnikateľská činnosť. Za prevádzkareň sa považuje teda napríklad kozmetický salón, kaderníctvo, predajňa, poradňa a iné. Ak je živnosť vykonávaná v sídle firmy, alebo z miesta podnikania živnostníka, toto miesto nie je považované za....

Sídlo firmy v byte - nevýhody

Zistite, čo Vás čaká ak sa rozhodne umiestniť sídlo firmy do bytu. Poznáte všetky nevýhody a následky?

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2022 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky