Online systém

Naši zákazníci majú k dispozícii prehľadný online systém, kde si vedia spravovať svoje zásielky, nastaviť oprávnené osoby na vyzdvihnutie pošty, a mnohé ďalšie.

Kedy budem platiť daňovú licenciu?

Daňové licencie, vstúpia do platnosti až 1.1.2014. Platba za nich bude v marci 2015.

 

Pre novo založenú firmu platí výnimka, kedy prvý rok daňové licencie firma platiť nebude. Bohužial, nie je to celkom až tak pravda, ako prezentuje ministerstvo financií. Jedna sa o kalendárny rok. Ak totiž firma vznikne v októbri, tak má "voľno" od platenia daňových licencií len do konca roka, teda 3 mesiace. Nasledujúci rok zaplatí daňovú licenciu v prislúchajúcej výške.

 

Je tu jedna finta, ako sa to dá zmeniť, aby zakladajúca firma naozaj neplatila nasledujúcich 12 mesiacov daňovú licenciu. Finta spočíva v tom, že pri zakladaní s.r.o. firmy sa v spoločenskej zmluve dá klauzula, že účtovným a zdaňovacím obdobím nie je kalendárny rok, ale interval 12 mesiacov od založenia firmy.

 

Tagy: SRO

Ďalšie články z kategórie Podnikanie

Založenie firmy

Ponúkame vám detailný pohľad na náklady spojené so založením spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.) na Slovensku. Bez ohľadu na to, či ste začínajúci podnikateľ alebo skúsený obchodník, je dôležité porozumieť nákladom a poplatkom spojeným so založením novej spoločnosti. Koľko teda stojí založenie firmy na Slovensku?

Súhlas vlastníka nehnuteľnosti

 

Pri zápise sídla do obchodného registra alebo miesta podnikania do živnostenského registra musíte preukázať vlastnícke alebo užívacie právo k nehnuteľnosti, ktorej adresa sa má do registra zapísať. Ak takéto právo nemáte, pri zápise do registra budete potrebovať písomný súhlas vlastníka nehnuteľnosti.

 

Založenie živnosti krok za krokom

Založenie živnosti je často prvou voľbou pre budúcich podnikateľov na Slovensku. Ak ste sa rozhodli vstúpiť do sveta podnikania, v nasledujúcich riadkoch vám popíšeme stručný postup, ako založiť živnosť. Predstavíme vám klasický spôsob založenia živnosti a tiež založenie živnosti online.

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2024 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky