Preposielanie

Vaše zásielky Vám môžeme preposlať na Vami zvolenú adresu. Zásielky Vám zašleme do 24h od zadania požiadavky.

Kedy budem platiť daňovú licenciu?

Daňové licencie, vstúpia do platnosti až 1.1.2014. Platba za nich bude v marci 2015.

 

Pre novo založenú firmu platí výnimka, kedy prvý rok daňové licencie firma platiť nebude. Bohužial, nie je to celkom až tak pravda, ako prezentuje ministerstvo financií. Jedna sa o kalendárny rok. Ak totiž firma vznikne v októbri, tak má "voľno" od platenia daňových licencií len do konca roka, teda 3 mesiace. Nasledujúci rok zaplatí daňovú licenciu v prislúchajúcej výške.

 

Je tu jedna finta, ako sa to dá zmeniť, aby zakladajúca firma naozaj neplatila nasledujúcich 12 mesiacov daňovú licenciu. Finta spočíva v tom, že pri zakladaní s.r.o. firmy sa v spoločenskej zmluve dá klauzula, že účtovným a zdaňovacím obdobím nie je kalendárny rok, ale interval 12 mesiacov od založenia firmy.

 

Tagy: SRO

Ďalšie články z kategórie Podnikanie

Zatvorené obchody v nedeľu?!

V poslednom období sa vo veľkom diskutuje o uzatvorení obchodov na jeden deň v týždni. Nedeľa má byť tým dňom, kedy si jednoducho neskočíte na nákup a všetko potrebné by ste si mali zaobstarať v priebehu týždňa. Je to však rozumné?

Prevádzkareň

Prevádzkareň je miesto, kde sa vykonáva samostatná podnikateľská činnosť. Za prevádzkareň sa považuje teda napríklad kozmetický salón, kaderníctvo, predajňa, poradňa a iné. Ak je živnosť vykonávaná v sídle firmy, alebo z miesta podnikania živnostníka, toto miesto nie je považované za....

Sídlo firmy v byte - nevýhody

Zistite, čo Vás čaká ak sa rozhodne umiestniť sídlo firmy do bytu. Poznáte všetky nevýhody a následky?

Využite našu skvelú
on-line podporu, ktorá je tu pre Vás!

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2020 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave