Take-away

Vaše zásielky si viete prevziať osobne aj cez službu Take-away, ktorú si viete objednať v online systéme.

Daňová licencia - 480 Eur až 2880 Eur

11.11.2013

 

Včera ministerstvo financií predstavilo presnejšie čísla ohľadom výšky zavádzanej daňovej licencie.

Minimálna výška daňovej licencie bude vo výške 480 Eur. To platí pre s.r.o. firmy, ktoré nie sú platcami DPH. Dva krát viac, čiže 960 Eur budú platiť firmy, ktoré sú platcami DPH, a ich obrat nepresahuje 500.000 Eur. Firmy, ktoré sú platcami DPH, a majú tržby nad pól milióna, budú platiť daňovú licenciu vo výške 2880 Eur.

 

Peter KažimírVidieť, že na ministerstve si to zjednodušili, a nechce sa im vymýšlať hausnumerá. A tak vymysleli len jedno, vo výške 480 Eur. Toto vynásobili dvoma, a dostali 960 Eur čo je sadzba pre platcov DPH. A keď 480 vynásobime šiestimi, dostaneme 2880 Eur. Zaujímavé :-)

 

Ministerstvo predpokladá, že daňové licencie „vynesú“ štátu 112 miliónov eur. Táto suma predstavuje takmer šesť percent očakávaného výberu dane z príjmov právnických osôb v tomto roku.

 

„Tak ako sme avizovali, od platenia licencií budú oslobodené v prvom roku podnikania novozniknuté spoločnosti. Živnostníkov sa licencie nedotknú vôbec“, povedal minister financií Peter Kažimír.

 

Minister financií si od daňových licencií sľubuje tiež prečistenie obchodného registra slovenskej republiky (www.orsr.sk).

„Predpokladáme, že dôjde aj k čisteniu obchodného registra. Už aj dnes máme 10 tisíc subjektov, ktoré nereagujú. Predpokladáme, že zavedenie tejto licencie ich môže motivovať k tomu, aby došlo k zániku alebo k výmazu tejto spoločnosti,“ povedal Peter Kažimír.

 

Ne/Platca DPH  Obrat   Daňová licencia

 

Ne/Platca DPH Obrat Daňová licencia
Neplatca DPH Nezáleží 480 Eur
Platca DPH do 500 tis. Eur 960 Eur
Platca DPH nad 500 tis. Eur 2880 Eur

 

 

 

 

 

Tagy: SRO

Ďalšie články z kategórie Podnikanie

Založenie firmy

Ponúkame vám detailný pohľad na náklady spojené so založením spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.) na Slovensku. Bez ohľadu na to, či ste začínajúci podnikateľ alebo skúsený obchodník, je dôležité porozumieť nákladom a poplatkom spojeným so založením novej spoločnosti. Koľko teda stojí založenie firmy na Slovensku?

Súhlas vlastníka nehnuteľnosti

 

Pri zápise sídla do obchodného registra alebo miesta podnikania do živnostenského registra musíte preukázať vlastnícke alebo užívacie právo k nehnuteľnosti, ktorej adresa sa má do registra zapísať. Ak takéto právo nemáte, pri zápise do registra budete potrebovať písomný súhlas vlastníka nehnuteľnosti.

 

Založenie živnosti krok za krokom

Založenie živnosti je často prvou voľbou pre budúcich podnikateľov na Slovensku. Ak ste sa rozhodli vstúpiť do sveta podnikania, v nasledujúcich riadkoch vám popíšeme stručný postup, ako založiť živnosť. Predstavíme vám klasický spôsob založenia živnosti a tiež založenie živnosti online.

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2024 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky