Daňová licencia - 480 Eur až 2880 Eur

11.11.2013

 

Včera ministerstvo financií predstavilo presnejšie čísla ohľadom výšky zavádzanej daňovej licencie.

Minimálna výška daňovej licencie bude vo výške 480 Eur. To platí pre s.r.o. firmy, ktoré nie sú platcami DPH. Dva krát viac, čiže 960 Eur budú platiť firmy, ktoré sú platcami DPH, a ich obrat nepresahuje 500.000 Eur. Firmy, ktoré sú platcami DPH, a majú tržby nad pól milióna, budú platiť daňovú licenciu vo výške 2880 Eur.

 

Peter KažimírVidieť, že na ministerstve si to zjednodušili, a nechce sa im vymýšlať hausnumerá. A tak vymysleli len jedno, vo výške 480 Eur. Toto vynásobili dvoma, a dostali 960 Eur čo je sadzba pre platcov DPH. A keď 480 vynásobime šiestimi, dostaneme 2880 Eur. Zaujímavé :-)

 

Ministerstvo predpokladá, že daňové licencie „vynesú“ štátu 112 miliónov eur. Táto suma predstavuje takmer šesť percent očakávaného výberu dane z príjmov právnických osôb v tomto roku.

 

„Tak ako sme avizovali, od platenia licencií budú oslobodené v prvom roku podnikania novozniknuté spoločnosti. Živnostníkov sa licencie nedotknú vôbec“, povedal minister financií Peter Kažimír.

 

Minister financií si od daňových licencií sľubuje tiež prečistenie obchodného registra slovenskej republiky (www.orsr.sk).

„Predpokladáme, že dôjde aj k čisteniu obchodného registra. Už aj dnes máme 10 tisíc subjektov, ktoré nereagujú. Predpokladáme, že zavedenie tejto licencie ich môže motivovať k tomu, aby došlo k zániku alebo k výmazu tejto spoločnosti,“ povedal Peter Kažimír.

 

Ne/Platca DPH  Obrat   Daňová licencia

 

Ne/Platca DPH Obrat Daňová licencia
Neplatca DPH Nezáleží 480 Eur
Platca DPH do 500 tis. Eur 960 Eur
Platca DPH nad 500 tis. Eur 2880 Eur

 

 

 

 

 

Tagy: SRO

Ďalšie články z kategórie Podnikanie

Zatvorené obchody v nedeľu?!

V poslednom období sa vo veľkom diskutuje o uzatvorení obchodov na jeden deň v týždni. Nedeľa má byť tým dňom, kedy si jednoducho neskočíte na nákup a všetko potrebné by ste si mali zaobstarať v priebehu týždňa. Je to však rozumné?

Prevádzkareň

Prevádzkareň je miesto, kde sa vykonáva samostatná podnikateľská činnosť. Za prevádzkareň sa považuje teda napríklad kozmetický salón, kaderníctvo, predajňa, poradňa a iné. Ak je živnosť vykonávaná v sídle firmy, alebo z miesta podnikania živnostníka, toto miesto nie je považované za....

Sídlo firmy v byte - nevýhody

Zistite, čo Vás čaká ak sa rozhodne umiestniť sídlo firmy do bytu. Poznáte všetky nevýhody a následky?

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2023 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky