Online systém

Naši zákazníci majú k dispozícii prehľadný online systém, kde si vedia spravovať svoje zásielky, nastaviť oprávnené osoby na vyzdvihnutie pošty, a mnohé ďalšie.

Výpis z obchodného registra

Obchodný register je verejný zoznam, do ktorého sa zapisujú zákonom stanovené údaje týkajúce sa podnikateľov a ktorého súčasťou je zbierka zákonom ustanovených listín.

Výpis z obchodného registra je dokument, ktorý obsahuje údaje zapísané v obchodnom registri. O výpis z obchodného registra môže požiadať ktokoľvek. Netreba, aby žiadateľ o výpis z obchodného registra mal nejaký právny alebo iný vzťah k firme na ktorú daný výpis žiada.


Od 01.12.2012 je možné žiadať o výpis z obchodného registra tiež na notárskom úrade. Umožnuje to priame prepojenie informačného systému notárskej komory s Obchodným registrom.

Výhody sú:
- časová úspora - netreba íst na obchodný register na danom okresnom súde,
- bez obmedzenia sídla spoločnosti - výpis z obchodného registra u notára sa žiada na akúkoľvek firmu bez ohľadu na to, kde ma firma sídlo firmy. Zato výpis z obchodného registra vydávaného okresným súdom v krajskom meste, je možné žiadať iba na firmu, ktorá má sídlo v danom kraji. Takže na okresnom súde v Bratislave nezískate výpis z obchodného registra firmy, ktorá má sídlo v košiciach.
- spôsob platby - netreba platiť koľkami,
- peňažná úspora - výpis z obchodného registra vyjde u notára o čosi lacnejsie. Jedna strana výpisu z obchodného registra stojí 1,33 Eur (bez DPH), na rozdiel od výpisu z obchodného registra vydávaného okresným súdom kde je poplatok vo výške 6,50 Eur bez ohľadu na počet strán.
Zoznam notarov najdete na www.notar.sk.


Po novom, je možné o výpis z obchodného registra žiadať aj na vybraných pobočkách slovenskej pošty.
Viac info na https://www.posta.sk/sluzby/sluzby-statu-na-poste
Poplatok za výpis z obchodného registra na pošte vyjde na 4,50 Eur s DPH. Jedná sa o poplatok za asistovanú službu IOM vo výške 3,75 bez DPH, spolu s DPH teda 4,50 Eur. Skratka IOM = Integrované obslužné miesto.

 

 

Obchodní rejstřík slovenské republiky: www.orsr.sk

Obchodní rejstřík české republiky: www.or.justice.cz

 

 

 

Tagy: SRO

Ďalšie články z kategórie Podnikanie

Založenie firmy

Ponúkame vám detailný pohľad na náklady spojené so založením spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.) na Slovensku. Bez ohľadu na to, či ste začínajúci podnikateľ alebo skúsený obchodník, je dôležité porozumieť nákladom a poplatkom spojeným so založením novej spoločnosti. Koľko teda stojí založenie firmy na Slovensku?

Súhlas vlastníka nehnuteľnosti

 

Pri zápise sídla do obchodného registra alebo miesta podnikania do živnostenského registra musíte preukázať vlastnícke alebo užívacie právo k nehnuteľnosti, ktorej adresa sa má do registra zapísať. Ak takéto právo nemáte, pri zápise do registra budete potrebovať písomný súhlas vlastníka nehnuteľnosti.

 

Založenie živnosti krok za krokom

Založenie živnosti je často prvou voľbou pre budúcich podnikateľov na Slovensku. Ak ste sa rozhodli vstúpiť do sveta podnikania, v nasledujúcich riadkoch vám popíšeme stručný postup, ako založiť živnosť. Predstavíme vám klasický spôsob založenia živnosti a tiež založenie živnosti online.

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2024 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky