Online systém

Naši zákazníci majú k dispozícii prehľadný online systém, kde si vedia spravovať svoje zásielky, nastaviť oprávnené osoby na vyzdvihnutie pošty, a mnohé ďalšie.

Výpis z obchodného registra

Obchodný register je verejný zoznam, do ktorého sa zapisujú zákonom stanovené údaje týkajúce sa podnikateľov a ktorého súčasťou je zbierka zákonom ustanovených listín.

Výpis z obchodného registra je dokument, ktorý obsahuje údaje zapísané v obchodnom registri. O výpis z obchodného registra môže požiadať ktokoľvek. Netreba, aby žiadateľ o výpis z obchodného registra mal nejaký právny alebo iný vzťah k firme na ktorú daný výpis žiada.


Od 01.12.2012 je možné žiadať o výpis z obchodného registra tiež na notárskom úrade. Umožnuje to priame prepojenie informačného systému notárskej komory s Obchodným registrom.

Výhody sú:
- časová úspora - netreba íst na obchodný register na danom okresnom súde,
- bez obmedzenia sídla spoločnosti - výpis z obchodného registra u notára sa žiada na akúkoľvek firmu bez ohľadu na to, kde ma firma sídlo firmy. Zato výpis z obchodného registra vydávaného okresným súdom v krajskom meste, je možné žiadať iba na firmu, ktorá má sídlo v danom kraji. Takže na okresnom súde v Bratislave nezískate výpis z obchodného registra firmy, ktorá má sídlo v košiciach.
- spôsob platby - netreba platiť koľkami,
- peňažná úspora - výpis z obchodného registra vyjde u notára o čosi lacnejsie. Jedna strana výpisu z obchodného registra stojí 1,33 Eur (bez DPH), na rozdiel od výpisu z obchodného registra vydávaného okresným súdom kde je poplatok vo výške 6,50 Eur bez ohľadu na počet strán.
Zoznam notarov najdete na www.notar.sk.


Po novom, je možné o výpis z obchodného registra žiadať aj na vybraných pobočkách slovenskej pošty.
Viac info na https://www.posta.sk/sluzby/sluzby-statu-na-poste
Poplatok za výpis z obchodného registra na pošte vyjde na 4,50 Eur s DPH. Jedná sa o poplatok za asistovanú službu IOM vo výške 3,75 bez DPH, spolu s DPH teda 4,50 Eur. Skratka IOM = Integrované obslužné miesto.

 

 

Obchodní rejstřík slovenské republiky: www.orsr.sk

Obchodní rejstřík české republiky: www.or.justice.cz

 

 

 

Tagy: SRO

Ďalšie články z kategórie Podnikanie

Zatvorené obchody v nedeľu?!

V poslednom období sa vo veľkom diskutuje o uzatvorení obchodov na jeden deň v týždni. Nedeľa má byť tým dňom, kedy si jednoducho neskočíte na nákup a všetko potrebné by ste si mali zaobstarať v priebehu týždňa. Je to však rozumné?

Prevádzkareň

Prevádzkareň je miesto, kde sa vykonáva samostatná podnikateľská činnosť. Za prevádzkareň sa považuje teda napríklad kozmetický salón, kaderníctvo, predajňa, poradňa a iné. Ak je živnosť vykonávaná v sídle firmy, alebo z miesta podnikania živnostníka, toto miesto nie je považované za....

Sídlo firmy v byte - nevýhody

Zistite, čo Vás čaká ak sa rozhodne umiestniť sídlo firmy do bytu. Poznáte všetky nevýhody a následky?

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2023 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky