Sídlo za polovicu

Zákazníci, ktorí majú nás Trvalý pobyt, si u nás môžu objednať službu Registračné sídlo s 50% zľavou.

Ready made s.r.o.

Predstavte si, že stojíte na prahu nového podnikateľského projektu. Máte nápad, vášeň a chuť uspieť. Avšak zložitý proces zakladania firmy môže vaše nadšenie rýchlo ochladiť. Aj pre takéto situácie existuje riešenie – ready made s.r.o., predpripravená spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je ideálnym štartovacím bodom pre vaše podnikanie.

Čo je to ready made s.r.o.?

Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o tzv. "hotovú" s.r.o. firmu. Takáto ready made firma je klasická bežná s.r.o., ktorá bola založená za účelom predaja budúcemu záujemcovi (budúcemu majiteľovi).

Čítajte aj: Predaj ready made s.r.o.

Každá firma potrebuje na svoje podnikanie registračné sídlo.

 

S MojeSidlo.sk môžete získať pre vaše podnikanie adresu:

 • virtuálne sídlo Bratislava - v mestských častiach Rača, Ružinov, Staré Mesto, Petržalka a Karlova Ves,
 • virtuálne sídlo Nitra - v mestskej časti Staré Mesto,
 • virtuálne sídlo Košice - v mestskej časti Západ.

Nezáväzne objednať registračné sídlo

Ako funguje ready made s.r.o.?

Na začiatku sa vytvorí nová spoločnosť s ručením obmedzeným. Táto spoločnosť je potom zaregistrovaná na obchodnom registri a ďalej pripravená na predaj. Kúpením ready made s.r.o. získate všetko potrebné na začiatok podnikania - obchodné meno, IČO, sídlo firmy, a dokonca aj základné imanie.

Kúpa ready made s.r.o. je ideálnym riešením pre rýchly a bezproblémový vstup do podnikania. Bez zložitého procesu zakladania novej firmy sa môžete okamžite sústrediť na realizáciu vášho podnikateľského plánu.

Kitty Jánošová, špecialistka zákazníckej podpory MojeSidlo.sk

Výhody ready made s.r.o.

 1. Rýchlosť začatia v podnikaní:

  Založenie s.r.o. trvá cca 20 a viac dní, záleží od rýchlosti súdov. Nasleduje ešte povinná registrácia na daňovom úrade a čakanie na pridelené DIČ. Kúpa hotovej ready made s.r.o. spolu s prevodom vlastníckych práv je otázka cca 8 dní. Ak sa niekto ponáhľa a nemá čas riešiť založenie úplne novej s.r.o., vyberie si kúpu ready-made firmy.

 1. Jednoduchosť:

  Nemusíte sa trápiť so zložitým procesom zakladania firmy. Vyhnete sa množstvu administratívnych, ako aj právnych úkonov. Pri kúpe ready made s.r.o. je už pre vás všetko pripravené.

   

 2. Bez obchodnej histórie:

  Ready made s.r.o. je čistá, bez akýchkoľvek záväzkov alebo dlhov. Táto spoločnosť nikdy predtým nepodnikala, takže nemá žiadne skryté problémy.

   

 3. Flexibilita v podnikaní:

  Môžete okamžite začať podnikať v rôznych oblastiach.

Ready made s.r.o. sa vytvárajú so širokým účelom podnikania, takže môžu byť použité na takmer akýkoľvek legálny podnikateľský zámer. Konkrétna oblasť podnikania je potom zvyčajne definovaná novým vlastníkom, keď prevezme spoločnosť.

Čítajte aj: Predaj ready made firmy - často kladené otázky

Nevýhody ready made s.r.o.

Kým ready made spoločnosti ponúkajú rad výhod, ako je rýchlejšie a pohodlnejšie zakladanie firmy, existujú aj určité nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť pred ich kúpou. Väčšina potenciálnych problémov pri kúpe ready made spoločnosti sú založené na fakte, že kupujúci nemá úplný prehľad o ekonomickej histórii danej firmy.

 1. Cena:

  Ready made spoločnosti sú často drahšie ako samostatné zakladanie s.r.o. Výdavky sú zvyčajne vyššie, pretože k cene založenia a správy spoločnosti pridávate aj maržu poskytovateľa ready made spoločností.

   

 2. Historické záväzky:

  Ready-made spoločnosti sa obvykle predávajú ako "čisté", bez histórie obchodnej činnosti. Napriek tomu je vždy možnosť, že môžu obsahovať skryté záväzky alebo riziká spojené s ich predchádzajúcim fungovaním.

   

 3. Dôveryhodnosť predajcu:

  Spoľahlivý predajca ready made by mal byť schopný poskytnúť jasné a transparentné informácie o spoločnosti, ktorú predáva. Mali by ste tiež skontrolovať, či predajca má pozitívne recenzie a referencie od predchádzajúcich zákazníkov.

   

Keď sa rozhodujete pre kúpu ready made spoločnosti, je dôležité vyvarovať sa spolupráce s pochybnými firmami a sprostredkovateľmi. Tiež je nevyhnutné starostlivo si overiť samotnú s.r.o.

 

V prípade akýchkoľvek pochybností alebo nejasností sa nebojte preskúmať ďalšie možnosti, či už výber inej ready made spoločnosti alebo založenie vlastnej s.r.o.

Ďalšie články z kategórie Podnikanie

Založenie firmy

Ponúkame vám detailný pohľad na náklady spojené so založením spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.) na Slovensku. Bez ohľadu na to, či ste začínajúci podnikateľ alebo skúsený obchodník, je dôležité porozumieť nákladom a poplatkom spojeným so založením novej spoločnosti. Koľko teda stojí založenie firmy na Slovensku?

Súhlas vlastníka nehnuteľnosti

 

Pri zápise sídla do obchodného registra alebo miesta podnikania do živnostenského registra musíte preukázať vlastnícke alebo užívacie právo k nehnuteľnosti, ktorej adresa sa má do registra zapísať. Ak takéto právo nemáte, pri zápise do registra budete potrebovať písomný súhlas vlastníka nehnuteľnosti.

 

Založenie živnosti krok za krokom

Založenie živnosti je často prvou voľbou pre budúcich podnikateľov na Slovensku. Ak ste sa rozhodli vstúpiť do sveta podnikania, v nasledujúcich riadkoch vám popíšeme stručný postup, ako založiť živnosť. Predstavíme vám klasický spôsob založenia živnosti a tiež založenie živnosti online.

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2024 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky