Ready made sro

Čo je to ready-made sro?

Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o tzv. "hotovú" s.r.o. firmu. Takáto ready-made firma je klasická bežná s.r.o. firma, ktorá bola založená za účelom predaja budúcemu záujemcovi (budúcemu majiteľovi).

 

Na čo je ready-made s.r.o. dobrá?

Veď každý budúci podnikateľ, si predsa nemusí kupovať už hotovú firmu, môže si firmu založiť. Dôvody sú hlavne tieto dva:

 

1. rýchlosť začatia v podnikaní

Založenie s.r.o. trvá cca 20-23 dní, záleží od rýchlosti súdov. Nasleduje ešte povinná registrácia na daňovom úrade a čakanie na pridelené DIČ.

Kúpa hotovej ready-made firmy spolu s prevodom vlastnických práv je otázka cca 8 dní. Ak sa niekto ponáhľa a nemá čas riešiť založenieuplne novej s.r.o., vyberie si kúpu ready-made firmy.

 

5000 eur - zhora2. nutnosť disponovať s 5000 Eurami

Po novom, bude v platnosti povinnosť správcu vkladu vložiť základné imanie na špeciálny účet v banke. Táto povinnosť vložiť minimálne základné imanie, t.j. 5000 Eur do banky, bude platiť od decembra 2013.

Mnohí začínajúci podnikatelia samozrejme 5 tisic Eur v hotovosti nemajú, a ani toľko na vlastné oči nevideli. V tom prípade je vhodná kúpa už založenej firmy, čiže ready-made firmy, ktorá túto podmienku splnila.

 

Kde môžem readymade s.r.o. firmu kúpiť?

Napríklad u nás. Máte výber na výber z viacerých ready-made firiem na predaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagy: SRO

Ďalšie články z kategórie Podnikanie

Zatvorené obchody v nedeľu?!

V poslednom období sa vo veľkom diskutuje o uzatvorení obchodov na jeden deň v týždni. Nedeľa má byť tým dňom, kedy si jednoducho neskočíte na nákup a všetko potrebné by ste si mali zaobstarať v priebehu týždňa. Je to však rozumné?

Prevádzkareň

Prevádzkareň je miesto, kde sa vykonáva samostatná podnikateľská činnosť. Za prevádzkareň sa považuje teda napríklad kozmetický salón, kaderníctvo, predajňa, poradňa a iné. Ak je živnosť vykonávaná v sídle firmy, alebo z miesta podnikania živnostníka, toto miesto nie je považované za....

Sídlo firmy v byte - nevýhody

Zistite, čo Vás čaká ak sa rozhodne umiestniť sídlo firmy do bytu. Poznáte všetky nevýhody a následky?

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2023 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky