Aký bol záujem o virtuálne sídla počas koronakrízy?

Koronakríza zasiahla takmer všetky oblasti nášho života. Ako však ovplyvnila záujem podnikateľov o virtuálne sídla na Slovensku? V MojeSidlo.sk, jednotke na trhu virtuálnych sídiel, sme zanalyzovali dostupné dáta a v nasledujúcich riadkoch vám prinášame odpoveď.

Služby virtuálnych sídiel využíva stále viac podnikateľov

Neviete presne, čo je virtuálne sídlo? Zjednodušene povedané, ide o prenájom adresy pre vaše podnikanie. Táto adresa sa zapisuje do obchodného alebo živnostenského registra ako sídlo, resp. miesto podnikania. Neustály nárast počtu nových virtuálnych sídiel svedčí o obľúbenosti tejto služby medzi slovenskými podnikateľmi.

Náš tip: Prečítajte si viac informácií o poskytovaných službách v časti Čo je virtuálne sídlo.

Čo hovoria naše dáta o počte virtuálnych sídiel?

Za účelom zistenia prípadných výkyvov v dôsledku koronakrízy sme zanalyzovali dáta od 1.10.2020 do 31.06.2021 z obchodného a živnostenského registra. Nižšie uvedený grafický prehľad znázorňuje celkový počet virtuálnych sídiel na celom Slovensku bez ohľadu na právnu formu spoločnosti.

 

Graf oktorber 2020 - jun 2021

Počet registrovaných virtuálnych sídiel na celom Slovensku od 10/2020 do 6/2021
Zdroj: Analýza ORSR a ZRSR od MojeSidlo.sk

 

Ako vyplýva z grafu, vývoj počtu virtuálnych sídiel v analyzovanom období je v zásade rovnomerný. Počet nových subjektov využívajúcich virtuálne sídlo každý mesiac stúpa, a to od 563 až po 820 nových registrácií mesačne.

Čísla výraznejšie neovplyvnilo ani obdobie koronakrízy. Jediný výraznejší pokles počtu virtuálnych sídiel je na prelome októbra a novembra 2021. Ten však nebol spôsobený koronakrízou, ale premazávaním firiem z obchodného registra Ministerstvom spravodlivosti SR. V tomto období boli z obchodného registra vymazávané firmy, ktoré nemali splnené základné zákonné povinnosti (napríklad zapísané základné imanie prepočítané na eurá).

Čítajte ajVýmaz firiem z obchodného registra SR: Koľko firiem vymazalo ministerstvo v roku 2021?

Zhodnotenie na záver

Ako je zrejmé z uvedených dát, koronakríza nemala na využívanie virtuálnych sídiel žiadny zásadný vplyv. V priebehu roka 2020 sme na slovenskom trhu zaznamenali priemerný medzimesačný nárast nových registrácií na úrovni 737 virtuálnych sídiel. Nové spoločnosti a živnostníci vznikali aj počas obdobia covidu a čoraz viac ich využíva aj služby virtuálnych sídiel.

O spoločnosti MojeSidlo s.r.o.

Spoločnosť MojeSidlo s.r.o. poskytuje služby virtuálnych sídiel už od roku 2012. Aktuálne využíva MojeSidlo.sk už viac ako 11 500 subjektov, čím sa radí na prvé miesto v tomto segmente na Slovensku.

 

Zdroje:

 

 

Ďalšie články z kategórie Registračné sídlo

Výmaz firiem z obchodného registra: Koľko firiem vymazalo ministerstvo v roku 2021?

Koncom minulého roka došlo k výmazu tisícok firiem z obchodného registra. V tejto súvislosti sme v MojeSidlo.sk zisťovali, koľko spoločností s virtuálnym sídlom táto rozsiahla zmena zasiahla.

Prenájom zasadacej miestnosti

Ponúkame Vám na prenájom za výbornú cenu miestnosť, ktorá sa nachádza priamo v priestoroch našej firmy na Karpatskom námestí 10A v Rači.

Virtuálna kancelária

Virtuálna kancelária šetrí čas malým podnikateľom. Virtuálna kancelária je vhodná najmä pre začínajúce firmy, pre ktoré je prenájom vlastných kancelárií zbytočne veľkým výdavkom.

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2022 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky