Aký bol záujem o virtuálne sídla počas koronakrízy?

Koronakríza zasiahla takmer všetky oblasti nášho života. Ako však ovplyvnila záujem podnikateľov o virtuálne sídla na Slovensku? V MojeSidlo.sk, jednotke na trhu virtuálnych sídiel, sme zanalyzovali dostupné dáta a v nasledujúcich riadkoch vám prinášame odpoveď.

Služby virtuálnych sídiel využíva stále viac podnikateľov

Neviete presne, čo je virtuálne sídlo? Zjednodušene povedané, ide o prenájom adresy pre vaše podnikanie. Táto adresa sa zapisuje do obchodného alebo živnostenského registra ako sídlo, resp. miesto podnikania. Neustály nárast počtu nových virtuálnych sídiel svedčí o obľúbenosti tejto služby medzi slovenskými podnikateľmi.

Náš tip: Prečítajte si viac informácií o poskytovaných službách v časti Čo je virtuálne sídlo.

Čo hovoria naše dáta o počte virtuálnych sídiel?

Za účelom zistenia prípadných výkyvov v dôsledku koronakrízy sme zanalyzovali dáta od 1.10.2020 do 31.06.2021 z obchodného a živnostenského registra. Nižšie uvedený grafický prehľad znázorňuje celkový počet virtuálnych sídiel na celom Slovensku bez ohľadu na právnu formu spoločnosti.

 

Graf oktorber 2020 - jun 2021

Počet registrovaných virtuálnych sídiel na celom Slovensku od 10/2020 do 6/2021
Zdroj: Analýza ORSR a ZRSR od MojeSidlo.sk

 

Ako vyplýva z grafu, vývoj počtu virtuálnych sídiel v analyzovanom období je v zásade rovnomerný. Počet nových subjektov využívajúcich virtuálne sídlo každý mesiac stúpa, a to od 563 až po 820 nových registrácií mesačne.

Čísla výraznejšie neovplyvnilo ani obdobie koronakrízy. Jediný výraznejší pokles počtu virtuálnych sídiel je na prelome októbra a novembra 2021. Ten však nebol spôsobený koronakrízou, ale premazávaním firiem z obchodného registra Ministerstvom spravodlivosti SR. V tomto období boli z obchodného registra vymazávané firmy, ktoré nemali splnené základné zákonné povinnosti (napríklad zapísané základné imanie prepočítané na eurá).

Čítajte ajVýmaz firiem z obchodného registra SR: Koľko firiem vymazalo ministerstvo v roku 2021?

Zhodnotenie na záver

Ako je zrejmé z uvedených dát, koronakríza nemala na využívanie virtuálnych sídiel žiadny zásadný vplyv. V priebehu roka 2020 sme na slovenskom trhu zaznamenali priemerný medzimesačný nárast nových registrácií na úrovni 737 virtuálnych sídiel. Nové spoločnosti a živnostníci vznikali aj počas obdobia covidu a čoraz viac ich využíva aj služby virtuálnych sídiel.

O spoločnosti MojeSidlo s.r.o.

Spoločnosť MojeSidlo s.r.o. poskytuje služby virtuálnych sídiel už od roku 2012. Aktuálne využíva MojeSidlo.sk už viac ako 11 500 subjektov, čím sa radí na prvé miesto v tomto segmente na Slovensku.

 

Zdroje:

 

 

Ďalšie články z kategórie Registračné sídlo

Presťahovanie našej kancelárie: Čo potrebujete vedieť?

Aký bol rok 2023 v MojeSidlo.sk

Rok 2023 bol pre nás skutočne jazdou s množstvom výziev a úspechov. Tento rok sme prekročili hranicu 13 000 zákazníkov, čo nám dokonca umožnilo mať vlastnú volebnú miestosť na voľbách. A keďže veríme, že spoločné zážitky nás spájajú, trávili sme čas spolu na teambuildingoch, kde sme spoznávali nových kolegov.

Schránková firma - čo to vlastne je? Poznáte skutočný význam tohto pojmu?

Schránková firma. V médiách často používaný a kontroverzný pojem, ktorý slúži najmä na označenie podvodných firiem. Aká je však jeho presná charakteristika? Sú schránkové firmy legálne či nelegálne? Existuje vzťah medzi schránkovými firmami a virtuálnym sídlom? Všetko podstatné sme pre vás spísali v nasledujúcich riadkoch.

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2024 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky