Sídlo za polovicu

Zákazníci, ktorí majú nás Trvalý pobyt, si u nás môžu objednať službu Registračné sídlo s 50% zľavou.

Koľko firiem a živnostníkov v Bratislave využíva virtuálne sídla? Pohľad na 2. štvrťrok 2022

Bratislava, ale rovnako i celé Slovensko, je aktuálne na prudkom vzostupe virtuálnych sídiel. V MojeSidlo.sk analyzujeme dostupné dáta a tentokrát sme si bližšie posvietili na hlavné mesto, Bratislavu.

 

Pri výbere virtuálneho sídla pre firmy i živnostníkov je Bratislava, ako centrum západného Slovenska, pochopiteľne najobľúbenejším mestom. Rozmanitosť trhu, blízkosť hraníc viacerých štátov a neustály rozmach mesta sú úrodnou pôdou pre začínajúce biznisy. Jednoznačne a dlhodobo to tiež dokazujú rastúce počty virtuálnych sídiel v hlavnom meste. Rast je taktiež v zásade rovnomerný a stúpa každý mesiac v priemere o 490 nových registrácii.

     

Niet preto divu, že v 2. štvrťroku si zriadilo virtuálne sídlo v Bratislave 1 711 subjektov. Hlavné mesto má tak slušne našliapnuté v najbližšom štvrťroku prekročiť hranicu 30 000 virtuálnych sídiel. Počet firiem a živnostníkov s virtuálnym sídlom ku dňu 30.06.2022 je približne 28 879 firiem a živnostníkov. Zhruba 22,9 % z toho tvoria platcovia DPH.

Medzi slovenskými mestami tak Bratislava jednoznačne vyčnieva. Najbližšie sú Košice s približne 3 500 virtuálnymi sídlami. V ostatných slovenských mestách je záujem zatiaľ nízky. Či sa to čoskoro zmení ukáže čas. MojeSidlo.sk aktuálne rozširuje svoje služby aj do iných miest.

MojeSidlo.sk analyzuje vyše 95 subjektov konkurenčných poskytovateľov virtuálnych sídiel a trvalých pobytov na Slovensku. Vďaka pravidelnej analýze trhu a konkurenčných spoločností vnášame bližší pohľad na trh s virtuálnymi sídlami a prinášame zaujímavé zistenia.

Ďalšie články z kategórie Registračné sídlo

Presťahovanie našej kancelárie: Čo potrebujete vedieť?

Aký bol rok 2023 v MojeSidlo.sk

Rok 2023 bol pre nás skutočne jazdou s množstvom výziev a úspechov. Tento rok sme prekročili hranicu 13 000 zákazníkov, čo nám dokonca umožnilo mať vlastnú volebnú miestosť na voľbách. A keďže veríme, že spoločné zážitky nás spájajú, trávili sme čas spolu na teambuildingoch, kde sme spoznávali nových kolegov.

Schránková firma - čo to vlastne je? Poznáte skutočný význam tohto pojmu?

Schránková firma. V médiách často používaný a kontroverzný pojem, ktorý slúži najmä na označenie podvodných firiem. Aká je však jeho presná charakteristika? Sú schránkové firmy legálne či nelegálne? Existuje vzťah medzi schránkovými firmami a virtuálnym sídlom? Všetko podstatné sme pre vás spísali v nasledujúcich riadkoch.

Zaujali sme Vás?
Objednajte si virtuálne sídlo
ešte dnes.

Objednať virtuálne sídlo
(C) Copyright 2012 - 2024 MojeSidlo.sk - Virtuálne sídlo v Bratislave

MojeSidlo.sk - všeobecné obchodné podmienky